TR EN

HAKKIMIZDA

1990 Yılında “Teknikel Makina Kalıp İmalat Sanayi” olarak kurulan firmamız çeşitli sektörlere kalıp imalatı yaparak hizmetlerini sürdürürken, 1995 yılında şirketleşerek “Teknikel Makina Kalıp Sanayi Tic. Ltd. Şti.” unvanını almıştır.

Ağırlıklı olarak elektrik malzemeleri üreten firmalar ve mutfak eşyaları (tencere, tava ve elektrikli mutfak gereçleri) üreticilerine kalıp ve fason plastik-metal imalatı ile iştigal ederken, 2005 yılı itibariyle alevlik ve maça imalatına da başlamış bulunmaktayız.

Günün şartlarına uyum sağlayarak bilgi teknolojilerine yatırımı en üst seviyede gerçekleştirmekte olan firmamız, prensipleri doğrultusunda müşteri isteklerini en kısa zamanda ve en uygun şartlarda yerine getirmektedir.

Gelişimimizi hızla gerçekleştirip rakiplerimiz arasından sıyrılmamızın arkasında, Ar-Ge’ye verdiğimiz değer büyük önem taşımaktadır.

Ar-Ge tasarım birimlerimizde hem teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, hem de mühendis ekibimizle bu teknolojilerin gelişimine doğrudan katkıda bulunuluyoruz. Ürünlerin teknolojik üstünlükleri ve işlevsel özelliklerinin yanı sıra tasarım nitelikleri açısından da sektöre yenilikler katmaya özen gösteriyor, ürün ve süreçlerde inovasyon yaratıyoruz. Tasarım konusunda farklılaşmayı önemli bir kavram olarak ele alan firmamız, bu alandaki iddiasını büyüme ile yola devam ederek göstermektedir.

Teknikel olarak her yıl ciromuzun ortalama %5’ini Ar-Ge tasarım harcamalarına ayırıyoruz. Bu yatırımlar, kendi teknolojisini kendisi üreten, üretim prosesleri için kendi makinelerini tasarlayan ürün oluşturma tutkusunu simgeliyor. Teknikel sektöründeki rekabetçi konumunu daha da güçlendirmek ve kendi alanında dünya şirketi olma hedefi yolunda hızla ilerliyor.

Şube: İkitelli Organize Sanayi Mah. Süleyman Demirel Blv. Yuser İş Merkezi No: 33/9 Kat 3 Başakşehir, İst.

Telefon: +90(212)540-4054 / +90(212)624-0502- Fax: +90(212)424-6790